Tekstil Endüstrisi

Profesyonel. İnovasyon. Kalite.

Dünya çapında profesyonel hizmet.

Tekstil Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Tekstil Üretimi Su Arıtma Teknolojisi, Tekstil Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Tekstil Sektöründe Su Arıtma - Tekstil Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Tekstil Üretimi Su Arıtma Teknolojisi, Tekstil Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Tekstil Sektöründe Su Arıtma - Tekstil Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Tekstil Üretimi Su Arıtma Teknolojisi, Tekstil Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Tekstil Sektöründe Su Arıtma -

Waterland

Tekstil Endüstrisi

Tekstil endüstrisi günümüzde en fazla su tüketimine ihtiyaç duyan endüstriler içinde yer almaktadır. Kullanılacak suyun nitelikleri, işletmeye / proses türüne göre değişmektedir. Bunun temel nedenleri ham su kaynağı içinde yer alan mikroorganizmalar, tuzlar, bakteriler ve sudaki askıda katı maddeleri gibi kirleticilerdir. Bunlara bağlı olarak üretilen malzemelerin kalitesi bu doğrultuda değişmektedir. Tekstil sektöründe suyun iletkenliği yani sudaki iyonların derecesi özellikle boyama aşamasında büyük bir dezavantajdır. Çünkü suyun iletken olması, kullanılan kumaşın boyanması sırasında daha fazla kimyasal kullanılması anlamına gelmektedir. Bu, maliyeti artıran, kaliteyi düşüren bir durumdur. Tekstil sektöründe su arıtma sistemleri ön terbiye, boyama, baskı ve terbiye işlemlerinin yanı sıra son yıkama işlemlerinde de tercih edilmektedir. Bu nedenle her aşama için farklı yöntemlere / teknolojilere ihtiyaç duyulmaktadır.

Tekstil endüstrisi içinde su arıtma yapılmadığı durumunda; proses uygunluğunu sağlayabilmek adına bazı kimyasallar tercih edilmektedir. Bu kimyasallar suyun saflığını etkileyen ve daha maliyetli yöntemlerdir. Bununla birlikte geleneksel kimyasalların kullanımında suyun standardı her zaman aynı olmamaktadır ve bu durum üretimin her zaman aynı kalitede olmamasına yol açar. Bunun dışında kullanılan makinelerin sudaki demir, kalsiyum, magnezyum ve mikroorganizmalardan dolayı bozulmasına ve verimlerinin düşmesine neden olur. Bu nedenle tekstil endüstrisinde ileri su arıtma sistemlerinin kullanılması oldukça önemlidir ve yapılan arıtma hem daha az maliyet hem de standart üretim yapılmasını sağlamaktadır.

Waterland Olarak Amacımız;

Suyun Geleceğini Korumak.