Tarım Endüstrisi

Profesyonel. İnovasyon. Kalite.

Dünya çapında profesyonel hizmet.

Tarım Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Tarım Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Tarımda Su Arıtma Teknolojisi, Tarım Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Tarım Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Tarım Sektöründe Su Arıtma - Tarım Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Tarım Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Tarımda Su Arıtma Teknolojisi, Tarım Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Tarım Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Tarım Sektöründe Su Arıtma - Tarım Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Tarım Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Tarımda Su Arıtma Teknolojisi, Tarım Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Tarım Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Tarım Sektöründe Su Arıtma -

Waterland

Tarım Endüstrisi

Diğer endüstriler gibi tarım endüstrisi de yoğun su kullanımının gerçekleştirildiği bir alandır. Özellikle bitki yetiştirmek için kullanılan su, verimliliği ve kaliteyi artırır. Son yıllarda tarım alanlarında su arıtma sistemlerinin kullanılması hem üretim kalitesini artıran hem de maliyeti düşüren yöntemler arasında yer almaktadır. Her bitkinin ihtiyaç duyduğu su saflığı ve mineral oranı belirlendikten sonra bu standartlara uygun kalitede su eldesi sağlamak ileri su arıtma teknolojileri ile mümkündür. Yer altı ve yüzey sularındaki partiküller ve mikroorganizmalar dikkate alındığında sulama işlemlerinde tercih edilecek suyun arıtılması oldukça önemlidir. Kaynak sularının çoğunda organik ve inorganik kirleticiler bulunur. Ayrıca kaynak sularında organizmalar, bakteriler ve birçok element de bulunmaktadır. Özellikle kaynak sularında bulunan iyot birçok bitkiye zarar verebilmektedir. Bu nedenle bitki sulama işlemlerinde kullanılan suyun tuzlardan arındırılmış olması gerekir.

Her bitkinin ihtiyaç duyduğu suyun kalitesi de bu bağlamda farklılık göstermektedir. Bu nedenle diğer tüm üretim alanlarında olduğu gibi tarımda da kullanılan suyun arıtılması ihtiyacı oldukça önemlidir. Her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de verimlilik çok önemlidir. Özellikle bitki yetiştirmek için tercih edilen suyun kalitesi en önemli noktadır. Bu nedenle tarım alanının ihtiyaç duyduğu arıtılmış suyun kullanılması hem verim hem de üretim kalitesi açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda doğada doğrudan ham su kullanımı birçok bitki için zararlı olacağından, toprağın sağlıklı olması ve kalite standartlarının bozulmaması için uzun vadede arıtma sularının tercih edilmesi gerekmektedir.

Waterland Olarak Amacımız;

Suyun Geleceğini Korumak.