Enerji Endüstrisi

Profesyonel. İnovasyon. Kalite.

Dünya çapında profesyonel hizmet.

Enerji Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Enerji Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Enerji Üretimi Su Arıtma Teknolojisi, Enerji Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Enerji Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Enerji Sektöründe Su Arıtma - Enerji Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Enerji Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Enerji Üretimi Su Arıtma Teknolojisi, Enerji Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Enerji Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Enerji Sektöründe Su Arıtma - Enerji Sektöründe Su Arıtma Sistemleri, Enerji Sektöründe Su Arıtma Sistemi, Enerji Üretimi Su Arıtma Teknolojisi, Enerji Endüstrisi Su Arıtma Sistemleri, Enerji Endüstrisi Su Arıtma Sistemi, Enerji Sektöründe Su Arıtma -

Waterland

Enerji Endüstrisi

Arıtılmış su enerji üretiminin çok önemli bir parçasıdır. Kazanlarda, soğutma kulelerinde ve türbinlerde kullanılan arıtılmış su, sistemin verimli ve güvenilir şekilde çalışmasını sağlamak açısından hayati öneme sahiptir. Arıtılmamış veya az arıtılmış su, aşınma ve buhar üretim ekipmanının hasar görmesine yol açar. Enerji üretmek, kazan besleme sistemlerinden soğutma kondenserleri & yataklarına ve kirletici temizleyicilere kadar sürecin neredeyse her aşamasında kullanılmak üzere büyük miktarda su gerektirir.

Özellikle termoelektrik (kömür, nükleer veya doğal gaz) santrallerinin nehirlerin, göllerin veya okyanusların yakınında bulunmasının bir nedeni vardır. Çünkü elektrik üretmek için çok fazla miktarda suya ihtiyaç duyuyorlar. Bu tesisler, türbinleri döndüren buharı oluşturmak için fosil yakıt yakarak (veya nükleer reaksiyon kullanarak) suyu kaynatır. Daha fazla elektrik üretmek için tekrar kullanılmadan önce buharın tekrar su ile soğutulması gerekiyor. Daha soğuk ve daha temiz su, buharı daha etkili bir şekilde soğutur ve daha verimli elektrik üretimine olanak tanır. Tesis verimliliği göz önüne alındığında suyun kalitesi neredeyse miktar kadar önemlidir. Ham suyun niteliği doğal olaylara ve insan yapımı etkileşimlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı enerji santrallerinde çamur ve çökeltilerin giderilmesi, askıda kalan organik maddelerin çözülmesi, pH seviyesinin ayarlanması ve hastalığa neden olan mikroorganizmaların öldürülerek suyun dezenfekte edilmesi amacıyla tesise gelen suyun kullanılmadan önce arıtılması gerekir.

Waterland Olarak Amacımız;

Suyun Geleceğini Korumak.